TARPTAUTINIS KAULINIO PORCELIANO SIMPOZIUMAS

Kaunas

Kaunas yra vienas iš nedaugelio Europos miestų, turintis ir puoselėjantis kaulinio porceliano tradicijas, nes jame nuo 1970-ųjų veikė porceliano fabrikas „Jiesia“.  Šiame  fabrike prasidėjo ir pirmieji  kaulinio porceliano simpoziumai Kaune.  Šiuo  metu  kaulinio porceliano  simpoziumai, organizuojami  Remigijaus Sederevičiaus,  vyksta VDA Kauno  fakulteto keramikos dirbtuvėse.

Simpoziumo tikslas  – skatinti porceliano medžiagos naudojimą kuriant šiuolaikinio meno objektus,  ir tuo pačiu stiprinti ir atskleisti Lietuvą kaip puoselėjančią kaulinio porceliano tradicijas šalį. Projekto kultūrinę ir meninę vertę užtikrina užsienio ir Lietuvos menininkai, atstovaujantys šiuolaikinį keramikos meną pasaulyje, dirbantys tarpdisciplininiame meno lauke. Simpoziumo metu dalyviai susipažįsta su vietine aplinka, kultūriniu kontekstu ir kuria kaulinio porceliano meno kūrinius, specialiai pritaikytus ir skirtus numatytoms parodinėms erdvėms. Šis projekto etapas yra pagrįstas moksliniais tyrimais, proceso supratimu ir diskusija, siekiant atskleisti naujas idėjas ir atrasti naują porceliano tapatybę. Sukurti meno darbai papildo Nacionalinio M.K. Čiurlionio muziejaus kolekciją.

Vykdant projekto edukacinę programą  bendradarbiaujama su vaikais iš dailės mokyklų, projektas yra atviras ir plačiajai visuomenei, visi besidomintys yra kviečiami į atviras paskaitas ir menininkų kūrybos pristatymus VDA KF Keramikos  dirbtuvėse  bei projekto parodas.

Projektą organizuoja: Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultetas. Projektą iš dalies finansuoja: Lietuvos Kultūros taryba.

Projekto vadovas – Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto 3D meno objektai: stiklas, skulptūra, keramika katedros  docentas Remigijus Sederevičius

X