TARPTAUTINIS KAULINIO PORCELIANO SIMPOZIUMAS

Kaunas, 2018

Nuo birželio 25 d. VDA Kauno fakultete pradeda darbą porceliano kūrėjai: startuoja tarptautinis kaulinio porceliano simpoziumas. 2018 m. vykstančio simpoziumo siekis yra skatinti porceliano medžiagos naudojimą kuriant šiuolaikinio meno objektus. Kaunas yra vienas iš nedaugelio Europos miestų, turintis ir puoselėjantis kaulinio porceliano tradicijas, nes jame nuo 1970-ųjų veikė porceliano fabrikas. Simpoziumas skatins naudoti intelektines ir technologines naujoves, nepamirštant porceliano tradicijų. Projekte bus naudojami 3D keramikos spausdintuvai, kurie suteiks naujų galimybių meno projektų įgyvendinimui.

Projekto tikslas – sukurti aukšto lygio profesionalaus meno parodą ir tuo pačiu stiprinti ir atskleisti Lietuvą kaip puoselėjančią kaulinio porceliano tradicijas šalį. Projekto kultūrinę ir meninę vertę užtikrina pakviesti užsienio ir Lietuvos menininkai, kurie atstovauja šiuolaikinį keramikos meną pasaulyje, dirba tarpdisciplininiame meno lauke. Simpoziumo metu dalyviai susipažįsta su vietine aplinka, kultūriniu kontekstu ir kuria kaulinio porceliano meno kūrinius, specialiai pritaikytus ir skirtus numatytoms parodinėms erdvėms. Šis projekto etapas yra pagrįstas moksliniais tyrimais, proceso supratimu ir diskusija, siekiant atskleisti naujas idėjas ir atrasti naują porceliano tapatybę. Sukurti meno darbai papildys Nacionalinio M.K. Čiurlionio muziejaus kolekciją.

Vykdant projekto edukacinę programą „Praeitis – dabartis- ateitis“ bus bendradarbiaujama su vaikais iš dailės mokyklų, projektas yra atviras ir plačiajai visuomenei, visi besidomintys yra kviečiami į atviras paskaitas ir menininkų kūrybos pristatymus VDA KF Keramikos ir porceliano katedros dirbtuvėse (V. Sladkevičiaus g. 6, Kaunas) bei projekto parodą „Porceliano tapatybė“ Kaune, Vilniuje ir Panevėžyje.

Projektą organizuoja: VDA Kauno fakultetas, Keramikos ir porceliano katedra. Projektą iš dalies finansuoja: Lietuvos Kultūros taryba, Kauno miesto savivaldybė.

Projekto organizatoriai: projekto vadovas – VDA Kauno fakulteto Keramikos ir porceliano katedros vedėjas doc. Remigijus Sederevičius, Maris Grosbahs, Giedra Petkevičiūtė, Ieva Bertašiūte Grosbaha.

X