STARTUOJA XXI ASIS TARPTAUTINIS KAULINIO PORCELIANO SIMPOZIUMAS

Tarptautinė menininkų komanda, Kaune, kurs meno kūrinius iš kaulinio porceliano. VDA Kauno fakulteto keramikos dirbtuvės taps kūrybine eksperimentinių dirbtuvių platforma, kuriose rugpjūčio 01-18 d. kurs keramikai ir kitų sričių menininkai. Šių metų tema – „Porceliano miestas“ dedikuota Kauno miesto porceliano istorijai, tampriai susijusiai su dailiosios keramikos gamykla „Jiesia“, vieta, kurioje prasidėjo pirmieji kaulinio porceliano simpoziumai. Dalyviai reflektuos post industrinio keramikos meno ir dizaino temomis, kūrybos rezultatus bus galima išvysti Kauno centriniame pašte, parodos atidarymas planuojamas, 2022 m. rugsėjo 29 d.
Šių metų kaulinio porceliano simpoziumo dalyviai – tai pasaulyje vertinami  keramikai ir kitų  sričių menininkai Sabrina Basten (Vokietija), Monika Patuszynska (Lenkija), Alison Safford (JAV), Janina Myronova (Lenkija/Ukraina), Jurgita Jasinskaitė (Lietuva), Ming-Miao Ko (Belgija), Jānis Kupčs (Latvija), Viktória Maróti, (Vengrija), fotomenininkas ir dizaineris Liudas Parulskis (Lietuva). Simpoziumo metu menininkai
pristatys savo kūrybą simpoziumo dalyvių kūrybos vakaruose, rugpjūčio 4, 9 ir 11 dienomis VDA Kauno fakultete, Kuzmos gatvelėje, atvirojoje galerijoje „Arterija“. Su kūrybos procesu bus galima susipažinti ir  visiems norintiems (tik su išankstine registracija), vyks atviros porceliano dirbtuvėse – edukaciniai užsiėmimai parodos metu.
Parodą pašte lydės teminė ekspozicija apžvelgianti Kauno porceliano istoriją, „Jiesioje“ kurtus porceliano indus ir mažo tiražo dizaino pavyzdžius, Kauno dailės instituto keramikos ir porceliano katedros sukurtus indų, servizų projektus. Šią parodą pavadintą „Kaulinio porceliano dizainas Lietuvoje – „Jiesia“ tyrimas“, kuruoja dr. Rokas Dovydėnas. Parodoje apžvelgiamas trumpas fabriko klestėjimo laikotarpis nuo 1978 m., kai pradėti gaminti pirmieji kaulinio porceliano indai iki 2006 m. fabriko bankroto.
Kaulinis porcelianas – tai viena iš labiausiai vertinamų porceliano rūšių. Jo sudėtyje yra ugniai atsparus kaolinas, lauko špatas, smėlis ir kalcis, išgaunamas iš galvijų kaulų pelenų. Būtent tai lemia kaulinio porceliano pavadinimą ir savybes: jis yra nepaprastai tvirtas, peršviečiamas ir baltas. Iš jo galima išgauti labai plonus gaminius, tačiau tuo pačiu metu tai yra labai įnoringa medžiaga, reikalaujanti profesionalių darbo technikos įgūdžių. Simpoziumo organizatorių  komanda:  projekto  vadovė  Giedrė Petkevičiūtė, kuratoriai doc. Remigijus Sederevičius, dr. Ieva Bertašiūtė  Grosbaha, Maris Grosbahs, dr. Rokas Dovydėnas.

Projektą organizuoja Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultetas, projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir projekto partneris – Kaunas Europos kultūros sostinė 2022.

X